Av. Yüksel KAVAK KILINÇ

Av.Yüksel KAVAK KILINÇ

Av.Yüksel KAVAK KILINÇ

İzmir Barosu’na kayıtlı Avukat Yüksel KAVAK KILINÇ, 1974 yılında Adana’da doğmuştur ve ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. Lisans eğitiminden sonra Av. Yüksel KAVAK KILINÇ, İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık stajını tamamlamış ve 2001 ve 2004 yıllarında serbest avukatlık yapmıştır. Bu dönemde, Belediye, Kentbank, Halkbankası, Telekom, Renault-Mais gibi bir çok kurumun sözleşmeli avukatlığını da yapmıştır.

Av. Yüksel KAVAK KILINÇ, 2004 yılında ihtisas için gittiği Fransa’nın Strasbourg Robert Schuman Üniversitesi’nde, Aile Hukuku alanında Yüksek Lisansını tamamlayarak, aile hukuku uzmanı ünvanını almıştır. Av. Yüksel KAVAK KILINÇ aynı zamanda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde üç aylık bir staj yapmıştır.

Yüksel KAVAK KILINÇ, Türk hukuku ve Fransız Aile hukuku ve taşınmaz hukukundan doğan uyuşmazlıklarla ilgili konularda hem danışmanlık hizmetleri sunmakta hem de Türk mahkemeleri önündeki uyuzmazlıkları takip etmektedir. Kendisi Aile Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ceza hukuku, İcra Hukuku ve Alacak Hukuku ile ilgili uyuşmazlıklarda Hukuk Büromuzun tecrübeli avukatıdır.

Av. Yüksel KAVAK KILINÇ hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için ekteki CV’sine bakınız.

CV