Hakkımızda

Av. Dr. Ümit KILINÇ ve ekibi tarafından yönetilen ofisimiz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), Avrupa Konseyi’nin ve Avrupa Parlamentosu’nun bulunduğu, « Avrupa’nın başkenti », olarak bilinen Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunmaktadır.

Strasbourg Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve doktorasını yapan Av. Dr. Ümit KILINÇ, AİHM’de beş sene süreyle uzman hukukçu olarak görev yapmıştır. Kendisi halihazırda hem Strasbourg Barosuna kayıtlı avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde çalıştıktan sonra Av. Dr. Ümit KILINÇ, Fransa’da 2012-2013 yılları arasında Reunion Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Halihazırda avukatlık mesleği ile birlikte, Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kendisinin Türkçe ve Fransızca yayınlanmış birçok akademik makalesi ve güncel konularda yazılmış yazıları bulunmaktadır.

Avrupa ofisimiz, Avrupa’da yaşayan ve çalışan vatandaşlara ve şirketlere danışmanlık ve dava takibi yoluyla hukuki destek sunmaktadır. Uzmanlık alanı olması ve Strasbourg şehrinde bulunması nedeniyle Avrupa ofisimiz, Avrupa Konseyi’ne üye devletlere karşı AİHM önünde, ihtiyati tedbir kararları dahil olmak üzere yapılan tüm başvuruları yakından takip etmektedir.

Av. Dr. Ümit KILINÇ

Av. Dr. Ümit KILINC

Felsefemiz:

Din, dil, ırk, milliyet, siyasi düşünce, felsefi inanç başta olmak üzere hiçbir ayrım gözetilmeksizin herkesin adalete ve hukuka ihtiyacı olduğu inancı Hukuk Büromuzun temel felsefesidir.

Karşılıklı güven ve sadakat duygusuyla müvekkillerimizin haklarını ve çıkarlarını taviz vermeden korumak ve savunmak temel ilkemizdir.

Her davada ve verdiğimiz tüm danışmanlık hizmetlerinde müvekkillerimize nitelikli hukuki destek sunmak ve onları zamanında bilgilendirmek temel kaygımızdır.

Müvekkillerimiz adına taraf olduğumuz uyuşmazlıklarda araştırmacı, özgün ve profesyonel bir hukuki yaklaşım göstermek temel özelliğimizdir.

Güven, sadakat ve doğruluk, müvekkillerimizle karşılıklı olarak paylaştığımız insani değerlerimizdir.

Büromuz değişime açık, vizyonu geniş, dinamik, avukatlık ilkelerine ve insani değerlere saygıyı amaç edinmiş bir bürodur.