AVRUPA HUKUK OFİSİMİZ

Av. Dr. Ümit KILINÇ tarafından yönetilen Avrupa’daki ofisimiz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), Avrupa Konseyi’nin ve Avrupa Parlamentosu’nun bulunduğu, « Avrupa’nın başkenti », olarak bilinen Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunmaktadır.

Strasbourg Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve doktorasını yapan Av. Dr. Ümit KILINÇ, AİHM’de beş sene süreyle uzman hukukçu olarak görev yapmıştır. Kendisi halihazırda hem Strasbourg Barosuna ve hem de İzmir Barosuna kayıtlı avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

Av. Dr. Ümit KILINÇ, Fransa’da 2012-2013 yılları arasında Reunion Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ders vermiştir. Halihazırda Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Kendisinin Türkçe ve Fransızca yayınlanmış birçok akademik makalesi ve güncel konularda yazılmış yazıları bulunmaktadır.

Avrupa ofisimiz, Avrupa’da yaşayan ve çalışan Türklere ve Türk şirketlerine, Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın diğer ülkelerinde danışmanlık ve dava takibi yoluyla hukuki destek sunmaktadır.

Avrupa ofisimiz aynı zamanda Türkiye’de yaşayan veya Türkiye ile iş yapan yabancı şirketlere ve şahıslara, Türkiye’deki hukuki uyuşmazlıkların çözümünde hukuki yardım sunmaktadır.

Uzmanlık alanı olması ve Strasbourg şehrinde bulunması nedeniyle Avrupa ofisimiz, Avrupa Konseyi’ne üye devletlere karşı AİHM önünde, ihtiyati tedbir kararları dahil olmak üzere yapılan tüm başvuruları yakından takip etmektedir.